Tiskem a v e-knihách

Ve sborníku Mlok 2011 vyšlo:

Adresát nezastižen – science fiction o patáliích zaměstnance docela obyčejné pošty v hlubokém vesmíru, kterému se mezi zásilky připlete dost nezvyklý balíček. (Povídka byla upravena do zvukové podoby a čtena v rádiu. Pořad, v němž zazněla, se dá poslechnout zde. Samotná povídka zde.)

Políčko – zamyšlení se nad životem a naším posláním v něm, doprovázené partií šachu, jejíž hráči jsou každý v podstatě živoucím principem.

Karty nelžou – alternativní současnost, svět zaplněný magií, dvojice hrdinů, která se protlouká hlavně díky lžím, vychytralosti, špetce skutečné moci nad realitou a jedné zakázané technologii

kuilisciV Pohádkách pro kulíšky vyšlo: 

Pohádka o guláši – mezi spoustou většinou dojemných pohádek jedna pořádně bláznivá. Co se stane, když kuchař zapomene na hrnec guláše, který obživne?

 

 

 

 

Ve sborníku Mlok 2012 vyšlo:

Poslední labyrint – daleká budoucnost, lidstvo muselo opustit Zemi. Při tomto útěku také pomohli nadpozemšťanům, dříve zvaným bohové. Mezi oběma národy je na první pohled rovnováha, ale tu může narušit, když nejspíše nadpozemšťané zavraždí geniálního fyzika, jenž měl těsně před smrtí učinit přelomový objev.

 

 

 

Ve sborníku Kočas 2012 vyšlo:

Ještě jedno, prosím! – ještě včera tam ta hospoda nebyla. Dneska tam ale je a točí se v ní to nejlepší pivo, jaké jste kdy ochutnali. Jaké tajemství tenhle útulný podnik může skrývat? A má cenu po něm pátrat, když si můžeme raději dát ještě jedno pivo?

 

 

 

 

halmo1

Ve fanzinu SFK Andromeda Stříbřitělesklý Halmochron, 23. ročník vyšlo:

Rodinu si nevybereš – Řehoř je docela obyčejný šaman, jakých na pozici lodního duchovního slouží na palubách kosmických korábů hodně. Jednoho dne se účastní docela nevinného vědeckého pokusu, po němž se na lodi začnou dít podivné věci. Nejen, že je v sázce osud celého plavidla, navíc ještě se Řehoř dozví o své rodině možná více, než kdy vůbec chtěl. (Tiskem vyšlo pouze 17 kusů, elektronickou verzi stahujte zde)

 

halmo2

Ve fanzinu SFK Andromeda Stříbřitělesklý Halmochron, 24. ročník vyšlo:

Nashle včera – Nepřímé pokračování povídky Rodinu si nevybereš. Jock Neacel patří k jednomu z mnoha cestovatelů časem, kteří jsou trénováni přímo na boj se čtyřdimenzionálními bytostmi, tvory, kteří nelítostně pronásledují kohokoliv, kdo narušuje čas. Jako všichni cestovatelé vzhlíží obdivně k šamanu Řehořovi, jenž byl vlastně zakladatelem procese cestovatele časem. Nikdy by ho ale nenapadlo, že Řehoře někdy potká. (Tiskem vyšlo pouze 16 kusů, elektronickou verzi stahujte zde)

 

fantastická55

Ve sborníku Fantastická 55 vyšlo:

Dravci – kratičká hříčka o tom, že byrokracie je věčná, nezničitelná a hlavně dovede vždy dokonale zmást turisty.

 

 

 

 

 

kocas13

Ve sborníku Kočas 2013 vyšlo:

Bez dotyku – lidé jako kdyby ve věčné válce již zapomněli na jiné emoce, než nenávist. Zatímco se nesmyslně pobíjí, jejich výtvory, které měly pouze sloužit, se začínají osvobozovat, rozvíjet duchovno a vzájemné vztahy. Svět tak zažije zrod a rychlý zánik prvního mileneckého páru umělých bytostí.

Spolubydlící – nikdy nevíme, zda ve skutečnosti nesdílíme byt s někým dalším. A ten někdo má možná dost nepěkné plány, jejichž jste cílem. Jenže také možná netuší, že každý z nás má svoje tajemství a hru na smrtící schovávanou mohou hrát dva.

mlok_2013

Ve sborníku Mlok 2013 vyšlo:

Otázka víry – počítače si někdy dovedou prostě postavit hlavu a nehne s nimi ani pár volů. O to horší situace nastane, když je ten počítač v tam delikátním kousku technologie, jakou je stroj času.

 

 

 

 

halmo3Ve fanzinu SFK Andromeda Stříbřitělesklý Halmochron, 25. ročník vyšlo:

Jeden obraz vydá za tisíc nestvůr – i dvorní malíři císařů by si někdy rádi vydělali peníze bokem. Jenže není zrovna dobré takovou práci přijímat od tajemných šlechticů, kteří mají divné jméno a nikdy s vámi nechtějí hovořit osobně. Pak se můžete setkat s cizinci, kteří asi nepatří do vaší doby.
(Tiskem vyšlo pouze 16 kusů, elektronickou verzi stahujte zde)

 


mlok14Ve sborníku Mlok 2014 vyšlo:

Sedminožnice – v případě prvního kontaktu s mimozemšťany existují postupy. Jaký na ně ale budou mít názor mimozemšťané, to je věc druhá.

Šperk – hudba je mocná. Dovede ovlivnit lidi a někdy také stroje. A někdy je možná cílem jedněch ovlivnit ty druhé kvůli vlastní záchraně.

 

 

 
kocas14Ve sborníku Kočas 2014 vyšlo:

Nevyžádaný hovor – po telefonu nás dnes otravuje spousta lidí. Proto pokud najdete mobil na místě, kde by logicky vůbec neměl být, radši ho nezvedejte. Zaměříte tak na sebe pozornost lidí, jejichž pouhá existence jako kdyby odporovala zdravému rozumu. A váš rozum to taky nemusí přežít.

 

 

 

2_2015a.cdrV časopisu XB-1, únor 2015 vyšlo:

Každý máme svoje mouchy – vědecké pokusy z vás mohou udělat superhrdinu. Nebo také superpadoucha. Ať už jste to, ono, obyčejný policista, těžce nemocný chlapec nebo televizní hlasatel, nakonec budete mít díky vědě všichni jedno společné – všichni budete mít svoje mouchy. V sobě.

2 komentáře u „Tiskem a v e-knihách“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *